آخرین اخبار
کد خبر: ۱۲۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۳
فرمانده سپاه فجر استان فارس:
سردار غیاثی گفت: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، حمایت از نخبگان جوان، تحقیقات کاربردی، توسعه شرکت های دانش بنیان، خودکفایی در تولید محصولات دانش بنیان، پژوهش های کاربردی و تجمیع ظرفیت های علمی و فناوری استان فارس از اهداف مهم این تفاهم نامه هستند.
به گزارش تنویر، آئین انعقاد تفاهم نامه علمی، پژوهشی و تحقیقات کاربردی بین سپاه فجر استان فارس و دانشگاه شیراز با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر و دکتر حمید نادگران ریاست دانشگاه شیراز برگزار شد.

فرمانده سپاه فجر در این آئین با بیان اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سپاه فجر و دانشگاه شیراز نوید دهندۀ آغاز یک حرکت پُرشتاب علمی در استان فارس است، گفت: ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه، حمایت از نخبگان جوان، تحقیقات کاربردی، توسعه شرکت های دانش بنیان، خودکفایی در تولید محصولات دانش بنیان، پژوهش های کاربردی و تجمیع ظرفیت های علمی و فناوری استان فارس از اهداف مهم این تفاهم نامه هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه و جهادگران عرصه علم و فناوری از ارکان اساسی اقتدار نظامی و دفاعی کشور هستند، گفت: با تلاش اساتید انقلابی و جوانان نخبه کشور در صنایع دفاعی امروز در زمینه تجهیزات دفاعی نه تنها خودکفا هستیم بلکه تجهیزات دفاعی کشور قدرت مقابله با پیشرفته ترین تجهیزات نظامی دنیا را دارند و این اقتدار علمی و دفاعی در وقایع اخیر بصورت عینی مشاهده شده است.

سردار غیاثی با بیان اینکه حمایت از نخبگان و پژوهشگران جوان یکی از رویکردهای مهم سپاه در استان فارس است، گفت: انعقاد این تفاهم نامه یک گام عملی و تاثیرگذار در راستای تحقق این رویکرد مهم است.

وی با بیان اینکه دو تیم متخصص از دانشگاه شیراز و سپاه فجر استان فارس در تدوین این تفاهم نامه همکاری داشته اند، گفت: موضوعات پایان نامه های دانشجویی را باید به مسائل کاربردی در جامعه معطوف کنیم، بستر مناسبی در سپاه ایجاد شده تا طرح های نظری دانشگاه با کمک سپاه اجرایی شوند و موضوعات مرتبط با این تفاهم نامه نیز در همین راستا بوده و قابلیت اجرا دارند.

سردار غیاثی با بیان اینکه سپاه فجر در قالب ارائه تسهیلات و مشاوره های علمی و پژوهشی از مبتکرین و مخترعین فارس حمایت می کند، گفت: در سال های اخیر هم افزایی سازمان ها و نهادهای استان فارس با سپاه فجر در طرح های مختلف نظیر ساخت خانه برای محرومان و اهدای جهیزیه به زوج های جوان نتایج بسیار خوبی داشته و با تلاش دست اندرکاران این تفاهم نامه نیز به الگو و تجربه ای موفق در کشور تبدیل خواهد شد.

وی در حاشیه این آئین و در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه اباعبدالله الحسین (علیه السلام) الگو و شاخص بصیرت انقلابی و اقدام جهادی است، گفت: جوانان عاشورایی و مومن در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با الگو گرفتن از سالار شهیدان برای دفاع از انقلاب اسلامی و مقابله با تهدیدات آمادگی کامل دارند.

فرمانده سپاه فجر با بیان اینکه دانشگاه مبدا تحول و تعالی جامعه است، گفت: دانشگاه، اساتید و دانشجویان از ارکان اصلی ارتقاء سطح فرهنگ جامعه، پیشرفت علمی و توسعه صنعت کشور هستند و روشنگری پیرامون وقایع جاری کشور در فضای مجازی و رسانه ای رسالت مهم اساتید انقلابی است.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: