سه‌شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸
berooz
۰۷:۳۹:۵۷
کد خبر: ۵۲۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۳
این همت و تلاش را برای مسولان و متولیان امر می طلبد که با ساخت یک یادمان مناسب برای این شهدا باعث شوند که هیچ وقت ما تلاش این شهدای ایران اسلامی را برای حفظ این آب و خاک فراموش نکینم

به گزارشرروابط عمومی سپاه ناحیه زرین دشت و به نقل از  زرنوشت  پیکر پاک دوتن از شهدای گمنام در شهرستان با استقبال گرم اهالی شهرستان روز چهار شنبه و با شکوه تمام  تشییع و تدفین شدند.


آیا با دفن این دو شهید آسمانی وظیفه ما در قبال آنان به پایان رسیده است؟


به کمی تامل در شهر خوب که در حال عبور هستیم وقتی از محل دفن شهدا در بوستان شهدای گمنام عبور می کنیم در تمامی ساعات شبانه روز می بینیم که چند نفر در بالای مزار این شهدا مشغول دعا خواندن و یا در هنگام نماز مشغول خواندن نماز هستند.


چند روز با یکی از خانهایی که در آنجا مشغول خواندن دعا بود وقتی پرسیدم که دلیل شما از حضور در این موقع از روز در اینجا چیست در جواب گفت که این شهدا همچون فرزندان من هستند و نباید احساس کنند که حالا که گمنام هستند و در شهر دیگری به جز شهر خودشان دفن شده اند در گمنامی هستند و دیگر پدر،مادر ،خواهر و یا کسی ندارند که به دیدارشان بیاید و غریب باشند.واقعا وقتی این کلمات را می شنوی انسان را دگرگون می کند.


در کشور های مختلف سربازان گمنام دربهترین نقطه شهر دفن  و به عنوان نماد مقاومت آن کشورها شناخته می شوند همانگونه که مشاهده میکنید در تصاویر زیر مکان دفن سربازان گمنام هنگ کنگ،لندن،بلاروس،قزاقستان و ... می باشد که نمادی از تلاش سربازان آنان برای حفظ آب و خاک شکورشان بوده است.

بلاروس

بلاروس

قزاقستان

قزاقستان

هنگ کنگ

هنگ کنگ

لندن

لندن


به راستی چگونه است که این افراد در کشور اروپایی به عنوان نماد اصلی کشورشان شناخته می شوند اما درکشور ما توسط عده ای مور دسرزنش قرار می گیرد!!


چگونه است که درکشورهای اروپایی ساخت یادمان سربازان گمنام به عنوان یک ارزش شناخته می شود اما بعضی ها در کشور ما با واژه های نامناسب ازآن یاد می کنند.


حال با دفن این شهدا این همت و تلاش را برای مسولان و متولیان امر می طلبد که با ساخت یک یادمان مناسب برای این شهدا باعث شوند که هیچ وقت ما تلاش این شهدای ایران اسلامی را برای حفظ این آب و خاک فراموش نکینم


مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: