کد خبر: ۹۰۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۴
10 نکته اساسی در خصوص برنامه‌ریزی خطرناک آمریکا با راهبرد FATF علیه انقلاب اسلامی وجود دارد

پایگاه اطلاع رسانی بسیج اساتید فارس، 10 نکته اساسی در این خصوص برنامه‌ریزی خطرناک آمریکا با راهبرد FATF علیه انقلاب اسلامی:

1- سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی که عمدتاً توسط آمریکا و کشورهای همسو طی ده‌های اخیر پایه‌گذاری شده است، عملاً در راستای سیاست‌های آمریکا و در جهت سلطه بر دیگر کشورها عمل می‌کنند. آمریکا از (معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای،NPT) برای کنترل فعالیت‌های هسته‌ای کشورهای ناهمسو از MTCR)رژیم کنترل فناوری موشکی) برای کنترل فعالیت‌های موشکی و از FATF برای کنترل فعالیت‌های مالی این کشورها به‌ عنوان اهرم‌هایی در جهت تغییر رفتار سیاسی آنها بهره می‌برد.

2- از آنجا که هماهنگی مدیریت شده‌ای بین این نهادها و سیاست‌های برنامه‌ریزی شده از سوی آمریکا وجود دارد، انجام هر نوع تعامل و توافق بین‌المللی می‌بایست با نگاه تیزبین به سایر عوامل همراه باشد، در غیر این صورت توافق در خدعه بازی قدرت‌های سلطه‌گر گرفتار خواهد آمد.

3- تنها دو کشور ایران و کره شمالی در لیست سیاه FATF قرار دارند که به‌ بهانه خطر بالای پولشویی و تأمین مالی تروریسم، به ‌خوبی بیانگر سیاسی بودن اقدامات این گروه در راستای سیاست‌های آمریکاست.

4- غفلت تیم مذاکره کننده از حل معضل ( FATF حتی به‌روی کاَغذ) اشتباهی بزرگ و استراتژیک بوده است که در پس‌پرده خدعه‌ها و اقدامات فریبکارانه آمریکایی‌ها مخفی ماند و اینک بعد از انجام کامل و یک جای تعهدات جمهوری اسلامی ایران نقاب از چهره نیرنگ آن برداشته شده است.

5- آمریکایی‌ها به‌بهانه دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای با راهبرد NPT وارد معامله بر سر توانمندی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شدند و امروز در ادامه آن سناریو به‌خیال خام خود به‌ بهانه تروریسم و با اهرم FATF به‌دنبال برجام‌های دیگری هستند.

6- گسترش زمین بازی برجام به FATF توطئه‌ای از پیش مدیریت شده است که آمریکایی‌ها با هدف استحاله قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و منع حمایت از محور مقاومت با راهبرد فشار از بیرون و تعامل از درون طراحی است.

7- اصرار مقامات آمریکایی مبنی بر قطع حمایت جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در منطقه به‌عنوان شرط رفع تحریم‌ها (علی‌رغم مغایرت با مفاد برجام) در هماهنگی کامل با اهداف شیطانی FATF مبنی بر رصد مبادلات بانکی به‌منظور اعلام سلامت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در معامله با دیگر کشورها است.

8- تسرّی تحریم نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در لیست SDN برجام به مبادلات بانکی داخل کشور که نهادهای مهمی چون وزارت دفاع، سپاه پاسداران، قرارگاه خاتم الانبیا(ص)، بانک انصار، بانک صادرات و بیش از 170 مورد دیگر را در برمی‌گیرد، اقدامی برنامه‌ریزی شده در جهت تحریم انقلاب از درون و بازی در زمین توطئه دشمن و ضربه از داخل بر پیکر نظام اسلامی است.

9- هماهنگی هدفمند FATF با لیست سیاه SDN آمریکا در اعمال تحریم‌های خارجی و خودتحریمی علیه نهادهای انقلاب به‌مثابه دو لبه یک قیچی است که موجودیت نظام اسلامی را نشانه گرفته است. بر مسئولین نظام است که با تمام قدرت در برابر این توطئه خطرناک دشمن که با راهبرد فشاد از بیرون و استحاله قدرت از درون برنامه‌ریزی گردیده، اقدام قاطعانه به عمل آورند.

10 - تیم مذاکره کننده باید به این ابهام بزرگ پاسخ بدهد که اگر قرار بود که جمهوری اسلامی ایران نهادهای انقلاب مانند سپاه پاسداران، وزارت دفاع، قرارگاه خاتم الانبیا و ... را خود تحریم کند! (دست به خودکشی بزند) و افزون بر آن رفع تحریم‌ها نیز موکول به شرایط خطرناک FATF گردد، چه لزومی بر توافق برجام و انجام یکجای همه تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران بود.


نام:
ایمیل:
* نظر: