برگزاری آیین بزرگداشت علامه مصباح یزدی در اقلید
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سپاه اقلید،آیین بزرگداشت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری  در حسینیه بازار اقلید برگزار شد.
در این مراسم که با حضور محدود مردم ولایتمدار شهرستان برگزار شد حجت ‌الاسلام طالبی، امام جمعه اقلید در سخنانی ضمن تسلیت ارتحال علامه مصباح یزدی گفت: در وصف آیت الله مصباح جملاتی زیبا تر از پیام رهبر معظم انقلاب پیدا نمی کنیم که ایشان را مدیری شایسته با زبانی گویا در راه حق معرفی کردند و به حق ارتحال ایشان خسارتی بزرگ برای حوزه های علمیه است.
وی اظهار داشت:آیت الله مصباح از جایگاه علمی فاخری برخوردار بودند و مؤید این مطلب، تعبیر رهبر معظم انقلاب است که فرمودند اگر نسل امروز از علامه طباطبایی و شهید مطهری محروم شدند اما این کمبود با وجود علامه مصباح احساس نشد.
امام جمعه اقلید در ادامه تصریح کرد: اساتید و اهل علم برای حضور در میادین علمی باید دو ویژگی داشته باشند؛ ابتدا از علمیت لازم برخوردار باشند و دوم اینکه باید به عرصه دفاع از انقلاب ورود کنند.
در ادامه این مراسم حجت الاسلام گرایی تدوین کننده برخی از آثار علامه مصباح یزدی گفت:علامه مصباح الگوی مناسبی برای اهل علم هستند که به دفاع از اندیشه اسلام و انقلاب برخاستند و با وجود توهین های دشمنان از اصول خود کوتاه نیامدند؛ این توهین ها هم به خاطر استیصال دشمن در مواجهه با منطق علامه بود.
وی افزود: ایشان در برابر دشمن با قدرت و قوت و در دفاع از اسلام و ولایت، خاضعانه و متواضعانه رفتار می کرد و هیچگاه در برابر غربزده ها آرام نگرفت و کوتاه نیامد و اندیشه ناب انقلابی را در برابر اندیشه وارداتی غربی عرضه می کرد.
حجت الاسلام گرایی اظهار داشت: انقلاب ما مدیون زحمات امامین انقلاب است و علامه مصباح در هر جایگاهی که بود به دفاع از راه و اندیشه این بزرگواران پرداخت و در این زمینه ایشان برای همگان الگوست و باید همه ما در این مسیر حرکت کنیم.